info@aktuelegitim.com.tr + 90 216 372 30 15
Cevizli Mahallesi Tansel Caddesi No:28-30/1 Maltepe istanbul
Aktüel Eğitim

Güncelleme ilk Yardım Eğitimi

Anasayfa >Güncelleme ilk Yardım Eğitimi

Güncelleme İlkyardım Eğitimi Nedir ?
Daha önce ilkyardım eğitimi alarak sertifika almaya hak kazanmış ve üzerinden 3 yıl süre geçmiş , kişilerin 1 gün / 8 saat süreli ilkyardım güncelleme eğitimini alması ve bilgilerini tazelemesi gerekmektedir.

Güncelleme Eğitimini Almazsak Ne Olur ?
Yönetmelik eğitimlerin üç yılda bir yenilenmesini belirtmektedir. Süresi dolmuş sertifikalar yenilenmediği takdirde iptal / geçersiz olmaktadır.
Güncelleme Eğitimi Sonrasında Sınav Var mıdır ?
Güncelleme eğitimi sonrasında sınav yapılmıyordu. Fakat 27.08.2020 tarihinde değişikliğe gidilen ilkyardım yönetmeliğine eklenen OED kullanımından dolayı güncelleme süresi gelen katılımcılar 1 gün / 8 saat eğitimini alacak ve sadece OED kullanımı ile ilğili uygulama sınavına gireceklerdir. Sonraki yıllarda aksi bir durum veya yönetmelik değişikliğine gidilmez ise eğitimler sınavsız olacaktır. Uygulama sınavı için her bir katılımcının toplamda 2 sınav hakkı bulunmaktadır.

Aktüel Eğitim Olarak ; eğitimden sınav sürecine kadar katılımcılarımıza destek sağlamaktayız. Her bir katılımcımız ile eğitmenlerimiz ayrı , ayrı ilğilenmekte ve başarılı olmalarına yardımcı olmaktadırlar.
Sınav günü sınav saatinden bir saat evvel , katılımcılarımızı sınav alanında eğitmenlerimiz karşılamakta ve sınav saatine kadar konu tekrar anlatımı desteği sağlamaktadır.

Sertifika Süreci Nasıldır ?
Eğitimini tamamlayan katılımcılarımız için sağlık bakanlığı onaylı 3 yıl vizeli güncelleme ilkyardım eğitimi sertifikası düzenlenmektedir.

Eğitime Katılım İçin Ne Yapmalıyım ?
Eğitime katılım sağlamak için AKTÜEL EĞİTİM ofisimizde eğitim koordinatörlerimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
Katılım için gerekli evraklar ; ilkyardımcı sertifikasının aslı , 1 adet vesikalık fotoğraf ,ilkyardımcı kimliğinin aslı ve 1 adet nüfus cüzdan fotokopisi