info@aktuelegitim.com.tr + 90 216 372 30 15
Cevizli Mahallesi Tansel Caddesi No:28-30/1 Maltepe istanbul
Aktüel Eğitim

Acil Durum Ekipleri ve Yangın Eğitimi

Anasayfa >Acil Durum Ekipleri ve Yangın Eğitimi

Eğitim Neleri Amaçlamaktadır ?
İş yerlerinde binalarda veya araçlarda karşılaşılabilecek acil durumlarda doğru müdahale edebilmeyi ve kişilerin koordinelerini sağlamayı , yardım kuruluşlarına haber vermeyi , tehlikeli alanların tahliye edilmesini sağlamayı, kullanılacak ekipmanları tanımayı amaçlamaktadır.

Eğitimi Kimler Düzenliyor ?
Aktüel Eğitim olarak Acil Durum Ekipleri Ve Yangın eğitimlerinde alanında uzman itfaiye kökenli uzun yıllar bu alanda çalışmış ve emekli olmuş tecrübeli eğitmenlerimiz ile eğitimi organize etmekteyiz. Eğitmenlerimiz yurt içi ve yurt dışı bir çok eğitimlerden geçmiş kişilerdir. Bu alanda ülke genelinde bir çok yangın, sel deprem, doğal afet ve göçüklerde aktif rol alarak hayati çalışmalarda bulunmuşlardır.

Eğitim Öncesi Neler Yapılıyor ?
Eğitim öncesi firmanızın yapısına ve sektörüne uygun senaryolar hazırlıyoruz. Hazırlanan senaryo gereği acil durum ekiplerinize teorik ve uygulamalı eğitim proğramı oluşturuyoruz.

Eğitim Nasıl Yapılıyor ?
Senaryo gereği hazırlanan eğitimlerimiz teorik olarak başlıyor. Teorik eğitimde eğitmenlerimiz katılımcılara teknik bilgiler ve konu hakkında detayları aktarıyor. Gerek günlük hayatda , gerek ise çalışma hayatında karşılaşılabilecek riskler değerlendiriliyor.
Teorik eğitimin ardından uygulama eğitimine geçilerek hazırlanan senaryo gereği uygulamalar yapılıyor. Haberli veya habersiz olarak tüm bina da bulunan kişiler ile tahliye tatbikatı yapılıyor. Toplanma alanında tüm bina çalışanları ile yapılan tahliye değerlendiriliyor. Ardından söndürme uygulamaları ile eğitimimiz tamamlanmış oluyor.

Eğitim Kaç Saat Sürüyor ?
Eğitim en az 4 , en fazla 8 saat sürmektedir. İstenildiğinde senaryoya göre eğitim saatlerini değiştirebilmekteyiz.

Eğitim Sonrası Sertifika Ve Evrak Düzenleniyor mu ?
Eğitim sonrasında katılım sağlayan tüm katılımcılara AKTÜEL EĞİTİM ‘in katılım sertifikası düzenleniyor. Sertifikalar kişilerin acil durum ekiplerinde almış olduğu görevlere özel olarak düzenlenmektedir. Yapılan tüm çalışmaların raporlaması eğitmenimiz tarafından dk/saat esasına göre kontrol altına alınarak rapor oluşturuluyor. Ve ilgili kuruma üst yazı ile teslim ediliyor.